NASIL ARŞİVLİYORUZ
Kutulama ve Barkodlama

Kayıt altına alınacak bilgi ve belgeler özel arşiv kutularına yerleştirilir ve özel barkodlar ünite sırtlarına yapıştırılır.


İndeksleme

Kutu içerisine yerleştirilen belgelerin indeks bilgileri, konusunda uzman personeller tarafından barkodlanarak kayıt altına alınır.


Veri Girişi

Kutu indeks bilgileri, uzman kişiler yardımı ile fiziki arşiv yönetim yazılımında barkod içeriği olarak kayıt altına alınır.


Arşiv Saklama

Yönetilebilir bir birim haline gelen arşiv kutuları, özel çelik raflara sistematik bir şekilde yerleştirilerek, raf adres barkodları ile eşleştirilir ve lokasyon bilgileri sisteme aktarılır. Kutular üzerinde sadece barkod etiketi olması ve kullanılan sistem avantajı ile kutuların karışık olarak dağıtılabilmesi, evrakınıza sistem dışında ulaşılabilirliği ortadan kaldırarak, ekstra güvenlik sağlamaktadır.


Ulaştırma

Belgeye dönüş ihtiyacında fiziki belgeler için ertesi gün, aynı gün ve acil hizmet kapsamında özel takip sistemli araçlar ile yetkilendirilmiş kişilere elden imza karşılığı teslimat yapılmaktadır. Ayrıca gün içerisinde verilebilecek e-mail/fax yöntemi ile kopya belge gönderim hizmeti, bilgi ihtiyacınızın en kısa sürede karşılanmasını sağlamaktadır.


Arşiv Kırtasiye Hizmeti

Kurumlar arşivlerini kendi bünyelerinde yönetebilmek için ekonomik ve kullanılabilir çözümlere ihtiyaç duyarlar. DATAGUARD, arşiv kırtasiye ve arşiv güvenlik ürünlerini kurumlara sağlayarak süreç maliyetlerini düşürdüğü gibi, arşivlerin yönetilebilir olmasını ve güvenlik ihtiyaç seviyelerine göre saklama koşullarının sağlanmasına yardımcı olmaktadır. Aşağıdaki ürünlerimiz talebinize istinaden temin edilebilecektir.


  • Arşiv Kutusu
  • Klasör Kutusu
  • Sabitleme Teli
  • İmha Kutusu
  • Mühür